نکاتی که از کتاب‌ها می‌آموزم

امام علی(ع): 

«زکات دانش نشر آن است» 

تصمیم بر این بود که کتاب‌هایی که مطالعه می‌کنم را در وبلاگ معرفی کنم، البته این قرار هنوز پا برجاست ولی به شیوه‌ای متفاوت.

از طرفی مطالعه برخی از کتاب‌ها زمان زیادی از من می‌گرفت، شاید خواندن یک کتاب یک تا دو هفته زمان می‌برد و به طبع فاصله‌ی بین هر وبلاگ تا وبلاگ بعدی در بهترین حالت همین اندازه طول می‌کشید.

با ننوشتن و کم نوشتن دچار عذاب وجدان طاقت‌فرسایی(!) می‌شدم و کم کم از نوشتن وبلاگ به کلی دلسرد شدم.

البته که هنوز تهه قلبم یا گوشه‌ی مغزم درگیر این تولیدمحتوا بودم و روزهای زیادی به این فکر کردم که چه مسیری در پیش بگیرم که هم بتوانم زود به زود بنویسم و به اشتراک بگذارم و هم بتوانم مطالبی پخته و درخور ارائه کنم!

ناگهان روزی در میان مکالمه‌ای فلسفی که هر از چندگاهی بساطش در خانه راه می‌افتاد، این جمله به گوشم رسید:

زکات دانش نشر آن است

شاید مسیر جدید محتوا در این وبسایت تمام و کمال به همین جمله برگردد، با خودم فکر کردم خیلی عالی می‌شود اگر «نکاتی که از کتاب‌ها می‌آموزم» در وبلاگم به اشتراک بگذارم.

هر روز یک نکته.

با انجام این کار می‌توانم با یک تیر سه نشان بزنم!

اول آنکه مطلبی که هرروز می‌خوانم در جایی یادداشت می‌شود و به سیل مفاهیم بی‌شماری که آموخته‌ام و هیچکدام را به یاد ندارم، نمی‌پیوندد.

دوم آنکه باید خودم هرروز مطلبی را بیاموزم تا آن را به اشتراک بگذارم و این امر باعث می‌شود روند یادگیری و یادسپاری در من متوقف نشود.

سوم آنکه مطالبی را با دیگران به اشتراک می‌گذارم که یک منبع درست و حسابی دارند و صرفا از دل و روده‌ی مبارک بیرون نیامده‌اند.

امیدوارم بتوانم هرروز مطلب جدیدی یاد بگیرم تا آن را در این صفحه به اشتراک بگذارم!

 

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط